sobota, 3 listopada 2012

Świat należy do nas!

Tak jak wspominałam, 29 października na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa odbyło się przedsięwzięcie ważące na przyszłej karierze wielu z jego uczestników. Na Akademię Rozwoju i przedsiębiorczości składały się ciekawe warsztaty, prezentacje firm oraz indywidualne konsultacje, jak  również możliwość rozbudowania własnego kapitału społecznego.

W tym roku, z dumą reprezentując Pracownię Integracji Społecznej PRZYSTAŃ KULTUR, wraz z moim nieocenionym źródłem inspiracji zawodowej– Katarzyną, miałyśmy okazję odcisnąć swój ślad na mapie wszystkich instytucji biorących udział w wydarzeniu. Świat należy do nas! Do nas wszystkich zgromadzonych w jednym miejscu podczas godzinnych warsztatów na temat rozwoju kariery w międzynarodowym środowisku. Ale też do wszystkich nas, którzy mają odwagę marzyć oraz w pełni się rozwijać i realizować w ambiwalentnej rzeczywistości.

Tym, których spotkanie z różnych powodów ominęło obiecałam kilka wskazówek w jaki sposób tanio i efektywnie wrócić do wyjazdów zagranicznych. Jednym z programów, który stwarza bogate możliwości edukacyjno-podróżnicze są z pewnością Warsztaty Grundtviga. Warsztaty skierowane są do wszystkich osób dorosłych (powyżej 18 roku życia) i dotyczą tematyki z zakresu niezawodowej edukacji dorosłych. Oznacza to, że z bogatego Katalogu Warsztatów wybrać możecie wszystkie, które nie mają związku z waszym wykształceniem oraz wykonywanym zawodem. Zdecydowanie mocną stroną programu jest pełne finansowanie udziału w warsztatach. Organizator pokrywa wszelkie koszty związane z podróżą, zakwaterowaniem oraz udziałem w wydarzeniach edukacyjnych oraz seminariach. Warsztaty odbywają się we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej oraz w krajach partnerskich (Turcja, Chorwacja, Szwajcaria oraz Norwegia). Jest to jedyna w swoim rodzaju możliwość połączenia podróżowania z niestandardowym sposobem spędzania wolnego czasu, czy wakacji. Każdorazowo (bo udział w warsztatach można brać co trzy lata), jest to od 5 do 10 dni nauki, wspaniałej zabawy w międzynarodowym towarzystwie oraz obcowania z kulturą kraju przyjmującego. Osoby zainteresowane poszczególnymi zajęciami składają wnioski bezpośrednio u ich organizatorów, co stanowi znaczne uproszczenie procesu aplikacyjnego. Wystarczy znaleźć interesujący was warsztat, złożyć mailową prośbę o przesłanie formularza oraz odesłać uzupełniony dokument do organizatora. Nic prostszego J Wszelkie niezbędne informacje oraz aktualny Katalog Warsztatów Grundtviga znajdziecie na stronie programu.


Zainteresowani? Czekam na wasze komentarze. Z chęcią również odpowiem na wszelkie pytania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz